14:47

Idealny weekend (językowy)

Na początek garść linków:
Dlaczego uczyć się języków u polskich nauczycieli?
Miałam napisać coś na ten temat, ale Dorota z bloga Hiszpański na luzie stworzyła bardzo ciekawy wpis, więc pozostaje mi odesłać do niego. Nie twierdzę, że native nie może być dobrym nauczycielem. Na to składa się wiele czynników, sam fakt bycia rodzimym użytkownikiem języka nie załatwia wszystkiego. Kto z Was, z ręką na sercu, podjąłby się nauczania obcokrajowców języka polskiego? Przyznam, że nie umiałabym wytłumaczyć, dlaczego w mianowniku jest "stół", ale "o kim? o czym?" "o stole"? Oboczność, no ale jak to wyjaśnić?

 Why I don't use flashcards?
Dotąd spotkałam się z samymi pochwałami na temat fiszek. Tutaj głos z drugiej strony barykady ;)

Jak znaleźć metodę nauki języka obcego?
Świetny wpis osoby, która naprawdę wie, o czym pisze. Polecam, polecam, polecam.

A teraz coś o moim językowym weekendzie!

Angielski 
Kilka odcinków "Buffy the vampire slayer" (po angielsku, bez napisów). 2 strony słówek i 1 temat z Advances Learner's grammar" -> modal verbs.

Hiszpański 
"La que se avecina", rewelacyjny serial komediowy. Opracowywanie tekstu o koloniach w Ameryce Łacińskiej, operującego trudnym słownictwem i dość skomplikowaną gramatyką.

Portugalski 
Ćwiczenia z czasu przeszłego. Słuchanie piosenek Disneya po portugalsku ;)

Japoński
Początek powtórki z języka honoryfikatywnego.


Może nie ma tego za wiele, ale poza tym udało mi się pójść na łyżwy i na konferencję o Wiedźminie w popkulturze. Pospacerowałam też z narzeczonym po Wrocławiu.


We Wrocławiu krasnoludki mają własne banki ;) Miało być o językach, więc dodam, że tłumaczenia imion wrocławskich krasnali na język angielski to interesująca kwestia, którą kiedyś na pewno skomentuję.

I tym optymistycznym akcentem kończę :)
1 komentarz:

  1. Ciekawa sprawa z tym bankiem :) a jeśli chodzi o języki to każda forma nauki przynosi efekty, jednakże warto znaleźć dla siebie indywidualną metodę.

    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 . , Blogger